Česká skupina Alta získala osmimiliardový kontrakt v Rusku | E15.cz

Česká skupina Alta získala osmimiliardový kontrakt v Rusku

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Brněnská strojírenská skupina Alta zmodernizuje pro Ašinský metalurgický závod v Rusku válcovací linku za 330 milionů eur (8,2 miliardy korun). Pro firmu je to jeden z největších kontraktů v historii.

Kontrakt na válcovací linku pro Ašinský metalurgický závod skončí příští rok. V Rusku Alta staví také cihelnu za 33 milionů eur (818 milionů korun). Hotová má být rovněž v příštím roce. Cihelnu ve městě Klincy buduje na klíč včetně technologií.

„Kromě těchto zakázek, které jsou letos nejvýznamnější, bude pokračovat ještě dodávka důlní techniky pro ruský SUEK,“ uvedl mluvčí skupiny Antonín Murgaš.

Alta se dlouhodobě zaměřuje na zakázky v Rusku, Bělorusku a dalších zemích. Je silně proexportní skupinou. K největším jejím kontraktům patří víceletá smlouva s Uralvagonzavodem v Nižním Tagilu za miliardu eur, která má být hotová v roce 2013. Týká se modernizace obráběcích strojů pro výrobu vagonů a další produkce.

Obchod s Ruskem: S Medveděvem přiletěly miliardy

Skupina nyní mimo jiné vlastní výrobní závody TOS Kuřim - OS nebo společnost SE-MI service. V roce 2010 koupila část ČKD Blansko Holding zabývající se výrobou těžkých karuselů. Jejich výrobu koncem loňského roku převedla do Kuřimi. Loni do skupiny přibyla Škoda machine tool. Alta ji koupila od ruské strojírenské společnosti Stanko Impex Group.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah