Českokrumlovský výrobce chladicí techniky Hauser vykázal rekordní tržby | E15.cz

Českokrumlovský výrobce chladicí techniky Hauser vykázal rekordní tržby

Českokrumlovský výrobce chladicí techniky Hauser vykázal rekordní tržby
Firma Hauser vyrábí chladicí nábytek a techniku
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Firma Hauser, která v Kaplici vyrábí chladicí techniku, měla v uplynulém hospodářském roce duben 2017 až březen 2018 tržby 2,19 miliardy korun. Meziročně stouply o 15 procent. Poprvé měla tržby přes dvě miliardy. Zisk po zdanění firmě klesl o 15 procent na 187,1 milionu. Firma se 400 zaměstnanci v minulém finančním roce investovala 57,2 milionu. Vyplývá to z její výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Některým zaměstnancům nabízí plat 55 tisíc korun.

V uplynulém hospodářském roce převládala ve výrobě chladicí zařízení se zabudovanými agregáty s přírodními chladivy. Firma zprovoznila novou montážní linku mrazící techniky. I když je výroba zařízení se zabudovanými agregáty technologicky náročnější, narostla výroba o deset procent, uvádí společnost. Koncem hospodářského roku vybudovala firma v expediční hale regálový systém pro skladování hotových výrobků, kapacita skladu stoupla o polovinu. Produktivita závodu meziročně vzrostla o čtyři procenta.

V minulém hospodářském roce investoval Hauser 57,2 milionu korun. Firma také koupila pozemek pro novou administrativní budovu v Českých Budějovicích a zahájila projekční práce. V aktuálním hospodářském roce chtěla rozšířit automatickou linku na výrobu plechových polotovarů.

České Iveco významně navýšilo tržby, firmě ale klesl zisk

Loni na podzim byla průměrná mzda dělníků bez započtení práce přesčas a benefitů 29 450 korun. Firma stále hledá nové zaměstnance, technologům na zpracování plechů nabízí plat 55 tisíc korun, seřizovačům CNC strojů 30 tisíc až 40 tisíc korun. Vyplývá to z firemní nabídky pozic.

Hauser patří vedle firem jako Engel nebo Isotherm k největším zaměstnavatelům v regionu. Firma, jejíž centrála je v rakouském Linci, působí v Kaplici od roku 1992. Zpracovává hlavně plechové díly. Asi 70 procent výrobků tvoří chladicí přístěnné regály, kterých za rok Hauser vyrobí 40 kilometrů, jejich počet každoročně roste o 20 procent. Přes 90 procent zboží jde na export po Evropě.

Provozovatel KFC se dotahuje na McDonald’s, rozšiřuje síť i do menších měst

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!