ČEZ ESCO kupuje firmu zaměřenou na technickou správu budov | E15.cz

ČEZ ESCO kupuje firmu zaměřenou na technickou správu budov

ČTK

Vstoupit do diskuze
0

Firma ČEZ ESCO z energetické skupiny ČEZ koupila společnost Kart, která se specializuje na technickou správu budov. Řekl to mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Cenu nespecifikoval, společnost se podle něj stala dceřinou firmou ČEZ ESCO. ČEZ je jediným vlastníkem firmy.

"Akvizicí společnosti Kart výrazně posilujeme naše kompetence v oboru technické správy budov. Ve spolupráci s našimi dalšími dcerami teď budeme schopni dodat veškeré služby spojené s tímto sektorem, od výstavby a uvedení do provozu až po následné provozování a dlouhodobou údržbu," uvedl dnes ředitel divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani.

Společnost Kart se zabývá komplexním zajištěním provozu a servisu technického vybavení budov. Dodává a instaluje také vzduchotechnická, vytápěcí a chladicí zařízení, systémy měření a regulace nebo silnoproudé rozvody. Provádí i projekční činnosti a revize elektrických zařízení, tlakových nádob a kotelen.

Firma má zhruba 140 zaměstnanců a v posledních čtyřech letech dosahovala průměrných tržeb ve výši 125 milionů korun. Založena byla v roce 1992. Mezi zákazníky společnosti patří například Národní galerie, Ústav molekulární genetiky Akademie věd ČR nebo pražské hotely Hilton, Corinthia a Panorama.

ČEZ ESCO vzniklo v roce 2014. Kromě společnosti Kart, do něj patří dceřiné firmy AZ Klima, ČEZ Energetické služby, ČEZ Energo, ČEZ LDS, ČEZ Solární, ENESA, EVČ a ČEZ Bytové domy. Skupina pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí. Mimo jiné zajišťuje dodávky komodit, energetické audity, energetické poradenství nebo výstavbu kogeneračních jednotek a instalací fotovoltaických elektráren. Mateřská ČEZ a.s. má dceřiných společností více než 100.

Tržby ČEZ ESCO loni činily přes tři miliardy korun, meziroční nárůst byl 57 procent. Provozní zisk EBITDA pak proti roku 2015 stoupl o 11 procent na 243 milionů korun. Pro letošní rok počítá ČEZ ESCO podle dřívějších informací s dalším růstem tržeb o více než 50 procent. Celá skupina ČEZ loni utržila 203,7 miliardy korun, meziročně o tři procenta méně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!