Číňané kupovali méně citroënů a peugeotů, propad vyrovnala Evropa | E15.cz

Číňané kupovali méně citroënů a peugeotů, propad vyrovnala Evropa

Výroba Peugeotu 208
Výroba Peugeotu 208
• 
ZDROJ: PSA

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzský automobilový koncern PSA za první pololetí vykázal mírné snížení poptávky po svých vozech. Prodeje nejvíce klesly v Číně, o 19,4 procenta. Celkem koncern automobilek Peugeot, Citroën a luxusní značky DS dodal v prvním pololetí 1,54 milionu automobilů. Oproti loňskému roku je to pokles o 0,2 procenta.

V Číně a Jihovýchodní Asii koncern celkem prodal 297 tisíc vozů, podle představitelů společnosti může za pokles především nevyzpytatelný trh a příprava na spuštění nových modelů. Peugeot plánuje během následujících pěti let na čínském trhu uvést osmnáct nových modelů, ještě letos by se modernizace měly dočkat Peugeot 308 Sedan a 3008. Ty patří do trojice nejprodávanějších vozů se lvem ve znaku na tomto trhu.

Nové modely v Číně plánuje rovněž Citroën, první by měly být uvedeny rovněž v tomto roce. Koncern také plánuje investice do výroby, během letošního září má spustit novou továrnu v Chengdu, kde bude produkovat vozy kategorie SUV.

PSA se rovněž nedařilo v Africe a na Blízkém východě, prodeje tam koncernu klesly o více než třináct procent. Společnost ale očekává oživení od obnovení prodejů v Íránu, podepsala již smlouvy s místními distributory. Překvapivý úspěch zažil koncern v Latinské Americe, kde rostl o 16,4 procenta i přesto, že celý trh s osobními automobily v regionu spadl o osm procent.

I nadále však pro PSA zůstává nejdůležitějším trhem Evropa. Tam společnosti prodeje rostly o 7,4 procenta a zastavily se na 1,056 milionu kusů. Zatímco Peugeot bodoval především v Itálii, Španělsku a Nizozemsku, Citroën upevňoval svou pozici na tradičních trzích jako je Velká Británie a Německo. V Evropě rostla rovněž divize DS, celkem se vozů této luxusní značky prodalo přes 40 tisíc.

„Díky tomu, že jsme své produkty nezdražili jsme dosáhli v Evropě nejlepších prodejů za posledních pět let. Zároveň jsme potěšeni naším výkonem v Americe, nyní očekáváme zlepšení prodejů v Číně. S tím nám mají pomoci nové modely,“ řekla ředitelka společnosti Citroën, Linda Jacksonová.

Jednu ze svých továren má koncern také v Česku, kde vyrábí auta společně s Toyotou. Kolínská TPCA produkuje miniauta na sdílené platformě, loni továrna vyrobila téměř 220 tisíc aut. Celkem automobilka zaměstnává tři a půl tisíce lidí.

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.