Daimler chce rozšířit spolupráci s automobilkou Tesla | E15.cz

Daimler chce rozšířit spolupráci s automobilkou Tesla

Mercedes-Benz třídy S
Mercedes-Benz třídy S
• 
ZDROJ: Mercedes-Benz

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německa automobilka Daimler AG chce rozšířit svoji spolupráci s americkým výrobcem elektrických vozů Tesla Motors. Uvedl to dnes finanční ředitel Daimleru Bodo Uebber. Daimler vyrábí osobní auta značky Mercedes-Benz.

Tesla nyní dodává Daimleru elektrické motory a baterie pro jeho elektrický model Smart Fortwo EV a bude dodavatelem i pro elektrický model Mercedes-Benz třídy B, který by se měl začít v Evropě a USA prodávat v příštím roce.

„Mohli bychom toho používat více od Tesly,“ dodal Uebber. Nic bližšího ale nesdělil. Daimler nyní drží ve firmě Tesla podíl 4,3 procenta. Kromě Daimleru Tesla dodává elektrické součástky i japonské automobilce Toyota Motor, napsala agentura Reuters.

Tesla také oznámila, že podepsala dohodu s japonskou firmou Panasonic o zvýšení dodávek akumulátorových článků. Podle dohody má Panasonic firmě Tesla dodat v příštích čtyřech letech téměř dvě miliardy článků pro sedan Model S a nový sportovně-užitkový Model X, který má jít do prodeje koncem příštího roku.

Tesla očekává, že letos prodá 21 tisíc svých vozů Model S. V příštím roce se má prodej téměř zdvojnásobit na 40 tisíc vozů, protože automobilka plánuje vstup na asijské a další evropské trhy.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah