Daimler vytvoří holding | E15.cz

Daimler chystá zásadní změnu firemní struktury, vytvoří holding

ČTK

Německý koncern Daimler chce do roku 2019 vytvořit novou podnikovou strukturu. Rozdělí se na tři části - sekci osobních aut, sekci nákladních vozů a autobusů a sekci finančních služeb - a vytvoří holding. 

Jednotlivé části by se pak mohly vydat na burzu, napsal ve čtvrtek německý list Manager Magazin. Zásadní rozhodnutí ze strany vedení firmy už podle něj padlo.

O přechodu Daimleru na holdingovou strukturu se spekuluje už delší čas. Předseda představenstva Dieter Zetsche už před měsícem uvedl, že podnik zvažuje, že by se rozdělil do tří samostatných částí. Tehdy ale řekl, že se zatím zvažují možné výhody a nevýhody takového kroku, připomněla agentura DPA.

Severně od Prahy se chystá obří sklad Daimleru pro Evropu. Část budou obsluhovat jen roboti

Podle Manager Magazinu se na vytvoření holdingu do konání valné hromady 5. dubna 2019 dohodl Zetsche s finančním ředitelem Bodo Uebberem. Firma se k tomu ve čtvrtek odmítla vyjádřit. Podle deníku Handelsblatt si ještě nechá vypracovat studii proveditelnosti.

Daimler ve druhém čtvrtletí letošního roku zvýšil čistý zisk o dvě procenta na 2,51 miliardy eur (65,5 miliardy Kč). Koncern se skládá z pěti divizí - osobní vozy, dodávky, autobusy, nákladní auta a finanční služby.

Toyota chce vyrábět nový typ autobaterie. Na trhu ale hned tak uspět nemusí, míní expert
Volskwagen by mohl kvůli snížení emisí upravit čtyři miliony aut
Image autobusové dopravy byla zpočátku špatná, přiznává zakladatel FlixBusu André Schwämmlein

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!