Další hráč? Apple si zajistil povolení k testování samořízených vozů | E15.cz

Další hráč? Apple si zajistil povolení k testování samořízených vozů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká technologická společnost Apple si zajistila povolení k testování samořízených vozů v Kalifornii. Potvrzují se tak spekulace, že firma pracuje na technologiích pro automatické řízení. Společnost nicméně neposkytla žádné podrobnosti o svých plánech v této oblasti.

 

"Potvrzuje se to, o čem dlouhou dobu kolovaly zvěsti. Že si Apple přinejmenším pohrává s myšlenkou vstoupit do oblasti autonomního řízení," uvedl Chris Theodore z poradenské společnosti Theodore & Associates, který dříve působil v automobilkách Ford a Chrysler.

Spekulace o vstupu Applu do oblasti autonomního řízení posílily poté, co loni firma zaslala dopis americkému Národnímu úřadu pro bezpečnost silničního provozu, ve kterém mimo jiné píše, že ji vzrušuje potenciál automatizovaných systémů v řadě oblastí, včetně dopravy.

Apple věří, že samořízené vozy by vedly k omezení problémů s dopravními zácpami a zachránily miliony lidí umírajících při nehodách, jejichž příčinou jsou často opilí či nesoustředění řidiči, píše agentura AP.

Podívejte se, jak funguje autopilot v automobilu Tesla:

Podívejte se, jak funguje autopilot v automobilu Tesla

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah