Dánský pivovarský obr Carlsberg kupuje 51 procent Žateckého pivovaru | E15.cz

Dánský pivovarský obr Carlsberg kupuje 51 procent Žateckého pivovaru

Carlsberg (profimedia.cz)
Carlsberg (profimedia.cz)
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, vag

Share on Facebook Messenger
Dánská pivovarnická skupina Carlsberg uzavřela dohodu o převzetí 51 procent Žateckého pivovaru. Dánové zařadí českou značku piva Žatec do svého portfolia a po převzetí ji uvedou na vybrané trhy, kde působí. Carlsberg je čtvrtým největším producentem piva na světě a úzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem.

„Je to velmi čerstvá informace na to, abychom se mohli okamžitě vyjádřit k tomu, co nám novinka přinese. Zatím se nic nemění,“ řekl obchodní ředitel Žateckého pivovaru Radek Vincík. Dodal, že během několika dnů bude vědět více.

„Jsme nyní v dobré kondici a máme stabilní pozici na trhu,“ doplnil manažer pivovaru, který zaměstnává zhruba 50 lidí a roční výstav má kolem 30 tisíc hektolitrů.

Do výroby zlatavého moku v České republice tak po dvou letech vstupuje další zahraniční pivovarský gigant. V dubnu 2012 totiž koupil skupinu StarBev, jejíž vlajkovou lodí byly Pivovary Staropramen, severoamerický Molson Coors. Tan patří do desítky největších pivovarnických skupin světa.

Žatecký pivovar byl založen v roce 1801. Společnost má podle svého webu zhruba desítku produktů, včetně bezlepkového světlého ležáku vhodného pro spotřebitele trpící celiakií, tedy nesnášenlivostí lepku.

Mezi nejznámější piva Carlsbergu patří značky Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg. Firma spolupracuje s Budějovickým Budvarem, který je od června 2007 výhradním importérem Carlsbergu do České republiky. Carlsberg se naopak stará o prodej produktů Budvaru na některých zahraničních trzích.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.