Dceřiná společnost Omnipolu založila nové výzkumné centrum. Nabídne práci až 50 lidem

Mesit

Mesit Zdroj: ČTK

Produkty a služby Mesit aerospace
Produkty a služby Mesit aerospace
Produkty a služby Mesit aerospace
Produkty a služby Mesit aerospace
Produkty a služby Mesit aerospace
6
Fotogalerie

Uherskohradišťský Mesit holding založil nové výzkumné centrum Dicom, v němž zaměstná až 50 pracovníků. Nová firma se má zaměřit na vývoj integrovaných komunikačních řešení značky Soveron, která pro ozbrojené síly vyrábí společnost Rohde & Schwarz. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou má web E15 s předstihem k dispozici.

Dicom ze 70 procent ovládá Mesit holding, přičemž zbylých 30 procent drží právě německá technologická společnost Rohde & Schwarz. „Vytvoření společnosti Dicom umožňuje oběma partnerským společnostem urychlit vývoj a výrobu řady Soveron,“ říká jednatel nové firmy Dicom Pavel Šalanda, podle něhož už firmy v minulosti úspěšně spolupracovaly.

Mesit si od nové firmy slibuje zejména pokroky v oblasti výzkumu. „Zároveň věříme, že nám spolupráce s Rohde & Schwarz pomůže proniknout na nové trhy,“ sdělil Igor Gerek, jednatel společnosti Dicom a zároveň místopředseda Mesit holding.

Rohde & Schwarz je německá technologická společnost, která vyvíjí, vyrábí a prodává komunikační, informační a bezpečnostní produkty pro letecký, zbrojní ale i mediální průmysl. Ve zhruba sedmdesáti zemích světa zaměstnává přibližně 11,5 tisíce pracovníků, přičemž v posledním fiskálním roce utržila kolem dvou miliard eur, tedy zhruba 52 miliard korun.

Mesit holding spadající pod skupinu Omnipol zbrojaře Richarda Hávy se specializuje na vývoj a výrobu produktů a systémů v oblasti letectví, strojírenství, obrany a bezpečnosti. V současnosti zaměstnává zhruba 850 lidí. Celkem 12,5procentní podíl v něm nově drží také podnikatel Jaroslav Čadek.