Do vedení Plzeňské teplárenské zasedl Čalfa | E15.cz

Do vedení Plzeňské teplárenské zasedl Čalfa

Marián Čalfa
Marián Čalfa
• 
ZDROJ: profimedia

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Expremiér federální vlády Marián Čalfa se stal členem představenstva Plzeňské teplárenské, kterou manažersky řídí EPH.

Po spojení společností Plzeňská teplárenská (PT) a Plzeňská energetika nastaly koncem roku změny ve vedení nové firmy, kterou spoluvlastní město Plzeň a Energetický a průmyslový holding.

Do představenstva „nové“ PT byli v půli prosince zvoleni čtyři členové: Marián Čalfa, Petr Fišer, Roman Jurečko a Marek Ženíšek. Dalšími členy jsou manažeři EPH miliardáře Daniela Křetínského, který je i spolumajitelem vydavatele deníku E15: David Onderek, Václav Pašek a Petr Sekanina. „Personální obsazení je výsledkem dohody obou akcionářů,“ uvádí mluvčí EPH Daniel Častvaj s tím, že holding má v představenstvu většinu. EPH v Plzeňské teplárenské drží sice jen 35procentní podíl, ale získal manažerskou kontrolu.

Představenstvo plzeňské společnosti má sedm členů. Za EPH tak bude kopat kromě tří zmíněných manažerů holdingu i Čalfa, polistopadový expremiér a pak i vlivný advokát. Předsedou federální vlády byl v letech 1989 až 1992. Působení v Plzeňské teplárenské není první Čalfovou zkušeností s energetikou. Od roku 2011 zasedal v představenstvu Pražské energetiky, poté byl jejím místopředsedou.

Tři zástupce vyslalo do představenstva teplárenské firmy město Plzeň, které reprezentují zástupci plzeňské koalice. Z představenstva PT vypadl její předseda Tomáš Drápela, jehož nahradil vlivný plzeňský politik Roman Jurečka (ODS), který v minulosti také šéfoval představenstvu teplárny. Toho v představenstvu doplnili Fišer (ANO) a Ženíšek (TOP 09).    
    
    

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah