E.ON loni zvýšil tržby i zisk | E15.cz

E.ON loni zvýšil tržby i zisk

Zisk firmy E.ON se propadl o polovinu
Zisk firmy E.ON se propadl o polovinu
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Energetická společnosti E.ON Česká republika loni dosáhla velmi dobrých hospodářských výsledků. Provozní tržby zvýšila o 471,5 milionu korun na 8,69 miliardy korun. Zisk stoupl o 599,5 milionu na 1,016 miliardy. Počet zaměstnanců přitom firma snížila o 428 na 1132, meziročně tak ušetřila na mzdách a sociálních nákladech 261,312 milionu korun.

Počet zákazníků, kteří změnili svého dodavatele elektřiny a plynu, podle jednatele společnosti Michaela Fehna loni meziročně klesl. Vliv na to měl rostoucí počet smluv s fixací ceny, konkurenceschopnost tradičních dodavatelů, úbytek podomních prodejů i zkvalitnění zákaznických služeb.

Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,2 milionu zákazníků, což představuje zhruba dvacetiprocentní podíl na domácím trhu.

V oblasti plynu disponuje více než 4000 kilometry dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice s 220 tisíci zákazníky činí asi 7,5 procenta.

Dokončené převzetí

V dubnu E.ON ČR získal stoprocentní podíl ve společnosti E.ON Servisní s.r.o., když dokoupil 16,33 procent akcií v nominální hodnotě přes 39 milionů korun.

Transakce ho přišla na více než 136 milionů korun. Po outsourcingu 403 zaměstnanců jednal E.ON s externími partnery o případném prodeji společnosti, ale po vyhodnocení nabídek od úmyslu upustil.

E.ON Česká republika patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě, elektřinou a plynem zásobuje asi 15 milionů zákazníků.

Čistý zisk německé energetické společnosti se loni bez zahrnutí mimořádných položek propadl o 46 procent na 2,2 miliardy eur (zhruba 60 miliard korun). Tržby společnosti loni klesly o sedm procent na 122,5 miliardy eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah