Export a nealko pivo vytáhly zisk Prazdroje na 3,6 miliardy | e15.cz

Export a nealko pivo vytáhly zisk Prazdroje na 3,6 miliardy

Jelínkovi, hospody, pivo, pivnice
Jelínkovi, hospody, pivo, pivnice
• 

ČTK, lem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plzeňský Prazdroj vykázal za poslední účetní období zisk před zdaněním ve výši 3,64 miliardy korun. Meziročně jde o pětiprocentní nárůst. Firmě mimo jiné pomohl rekordní export a stále sílící obliba nealkoholického piva.

„Situace na trhu s pivem v uplynulém fiskálním roce nebyla vůbec jednoduchá a byla výrazně ovlivněna nepříznivým počasím. Mimořádně chladné jarní měsíce a červnové povodně na mnoha místech republiky poznamenaly celkovou domácí spotřebu piva,“ hodnotí poptávku šéf pivovaru Paolo Lanzarotti.

Pivní poptávka byla podle něj navíc ovlivněna také nižší chutí obyvatel utrácet a tedy snahou více šetřit. Nárůst zisku o pět procent je proto ještě o to cennější.

Rekordní export

„Pětiprocentního zlepšení se podařilo dosáhnout i díky inovacích v produktové nabídce, ale také našemu velkému zaměření na akce pro zákazníky,“ řekla mluvčí firmy Kateřina Krásová. Přes mírný pokles celého pivního trhu posílil Prazdroj prodej prémiových značek a díky pokračujícímu trendu zdravého a aktivního životního stylu rostl zájem o nealkoholické pivo Birell.

Firma, do níž patří kromě značky Pilsner Urquell také Gambrinus, Velkopopovický kozel nebo Radegast, už dříve oznámila, že loni prodala v České republice a na zhruba 50 zahraničních trzích téměř 9,7 milionu hektolitrů piva. Meziročně jde o dvouprocentní pokles. Největší český pivovar ale loni zaznamenal rekordní export, a to 1,114 milionu hektolitrů piva, což je meziročně o pět procent víc. Příjmy z hlavních činností dosáhly více než 13 miliard.

Autor: ČTK, lem

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery