Ford hlásí prudký nárůst poptávky v Číně po luxusních vozech Lincoln, odbyt se ztrojnásobil | E15.cz

Ford hlásí prudký nárůst poptávky v Číně po luxusních vozech Lincoln, odbyt se ztrojnásobil

ČTK

Americká automobilka Ford Motor registruje v Číně prudký nárůst poptávky po svých luxusních vozech Lincoln. Firma oznámila, že odbyt této značky na čínském trhu se v prvních třech čtvrtletích letošního roku téměř ztrojnásobil na zhruba 21 tisíc vozů.

Lincoln posiluje svoji pozici na čínském trhu a do konce letošního roku zde chce mít 65 autosalonů, tedy o pět více, než firma doposud plánovala. Do konce příštího roku pak má počet autosalonů Lincoln v zemi stoupnout na 80. Ford současně uvedl, že studuje možnost výroby vozů Lincoln přímo v Číně.

Další růst prodeje své luxusní značky očekává Ford až do konce roku. Ve čtvrtém čtvrtletí má prodej podpořit nová verze vlajkového sedanu Lincoln Continental.

Přečtěte si, co všechno musel Ford změnit, aby mohl Mustang do Evropy

Značka Lincoln však v Číně navzdory silnému růstu prodeje nadále výrazně zaostává za luxusními vozy Cadillac amerického konkurenta General Motors (GM). Odbyt automobilů Cadillac na čínském trhu se v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšil o 35 procent na zhruba 77 tisíc vozů, napsala agentura Reuters.

Společnost GM v lednu otevřela čínskou továrnu na výrobu vozů Cadillac. Závod s kapacitou 160 tisíc vozů ročně si vyžádal investici ve výši osmi miliard jüanů (zhruba 29 miliard korun). Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa.

Tatra se chlubí supersportem, limuzínou i největším českým vozidlem

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!