Ford hlásí prudký nárůst poptávky v Číně po luxusních vozech Lincoln, odbyt se ztrojnásobil | E15.cz

Ford hlásí prudký nárůst poptávky v Číně po luxusních vozech Lincoln, odbyt se ztrojnásobil

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká automobilka Ford Motor registruje v Číně prudký nárůst poptávky po svých luxusních vozech Lincoln. Firma oznámila, že odbyt této značky na čínském trhu se v prvních třech čtvrtletích letošního roku téměř ztrojnásobil na zhruba 21 tisíc vozů.

Lincoln posiluje svoji pozici na čínském trhu a do konce letošního roku zde chce mít 65 autosalonů, tedy o pět více, než firma doposud plánovala. Do konce příštího roku pak má počet autosalonů Lincoln v zemi stoupnout na 80. Ford současně uvedl, že studuje možnost výroby vozů Lincoln přímo v Číně.

Další růst prodeje své luxusní značky očekává Ford až do konce roku. Ve čtvrtém čtvrtletí má prodej podpořit nová verze vlajkového sedanu Lincoln Continental.

Značka Lincoln však v Číně navzdory silnému růstu prodeje nadále výrazně zaostává za luxusními vozy Cadillac amerického konkurenta General Motors (GM). Odbyt automobilů Cadillac na čínském trhu se v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšil o 35 procent na zhruba 77 tisíc vozů, napsala agentura Reuters.

Společnost GM v lednu otevřela čínskou továrnu na výrobu vozů Cadillac. Závod s kapacitou 160 tisíc vozů ročně si vyžádal investici ve výši osmi miliard jüanů (zhruba 29 miliard korun). Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah