Fordu klesl zisk na 49 miliard, příznivým výsledkům v Evropě navzdory | E15.cz

Fordu klesl zisk na 49 miliard, příznivým výsledkům v Evropě navzdory

Ford Edge
Ford Edge
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk amerického výrobce automobilů Ford Motor se ve druhém čtvrtletí propadl o devět procent na necelé dvě miliardy dolarů (zhruba 49 miliard korun), a to navzdory příznivým výsledkům v Evropě. Ford se ve čtvrtletí potýkal se stagnací prodeje ve Spojených státech i s poklesem odbytu v Číně, napsala agentura AP.

Hrubý zisk Fordu v Severní Americe klesl zhruba o pět procent na 2,7 miliardy dolarů. V Evropě se však hrubý zisk téměř ztrojnásobil na rekordních 467 milionů dolarů.

Celkový objem prodeje automobilky Ford zůstal v meziročním srovnání téměř beze změny na zhruba 1,7 milionu vozů. Celkové tržby společnosti nicméně stouply o šest procent na 39,5 miliardy dolarů.

Zisk na akcii ve druhém čtvrtletí klesl na 49 centů z 54 centů před rokem. Bez zahrnutí jednorázových položek dosáhl 52 centů. Zaostal tak za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 60 centů.

Ford je druhou největší automobilkou ve Spojených státech za konkurentem General Motors. Ten minulý týden oznámil, že ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobil čistý zisk na rekordních 2,87 miliardy dolarů, a to zejména díky dobrým výsledkům na domácím trhu. Poprvé za pět let vykázaly čtvrtletní zisk rovněž evropské aktivity General Motors.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah