GM prý zvažuje uzavření dalších továren Opelu | E15.cz

GM prý zvažuje uzavření dalších továren Opelu

GM prý zvažuje uzavření dalších továren Opelu
Opel
• 

ČTK

Americká automobilka General Motors připravuje pro své ztrátové evropské aktivity nový restrukturalizační plán, který by mohl zahrnovat uzavření dalších továren divize Opel. Informoval o tom list Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Závodní rada Opelu ale podle agentury DPA takovéto informace popírá.

„Nezaregistroval jsem žádné známky toho, že by GM plánovala porušit stávající dohody, které s námi uzavřela,“ uvedl šéf závodní rady Wolfgang Schäfer-Klug. Tyto dohody do roku 2014 vylučují zavírání továren a propouštění zaměstnanců. Podle listu Wall Street Journal nicméně GM zvažuje uzavření závodů Opelu v německém městě Bochum a britském městě Ellesmere Port. Německá továrna zaměstnává přes 3 tisíce lidí a britská přes 2 tisíc lidí.

Automobilka GM za první tři čtvrtletí loňského roku v Evropě prodělala 580 milionů dolarů (téměř 11 miliard korun). Ztráta nicméně klesla o více než polovinu ze zhruba 1,2 miliardy dolarů ve stejném období předchozího roku. Celoroční výsledky hospodaření zveřejní GM příští týden.

Automobilka Opel se v uplynulých letech dostala do existenčních problémů a skupina GM chystala její prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel vlastními silami restrukturalizovat. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a zrušil 8 tisíc ze 48 tisíc pracovních míst, napsala agentura DPA.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!