Huawei spojí síly s americkým koncernem GE. Cílem je průmyslová revoluce | E15.cz

Huawei spojí síly s americkým koncernem GE. Cílem je průmyslová revoluce

Huawei
Huawei
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký konglomerát General Electric a čínský výrobce mobilních telefonů Huawei spojí své síly. Společnost GE tak plní své plány, ve kterých oznámila, že vidí velký potenciál v čínských společnostech i přesto, že v poslední době růst ekonomiky v regionu zpomalil.

Společným cílem obou firem je pokrok v takzvaném „smart manufacturingu“. Chytrá výroba bude spočívat především v propojení jednotlivých fází produkce zařízení Huawei, což by mělo zvýšit efektivitu celé výroby. Díky tomu by měla letos dosáhnout úspora až pěti set milonů dolarů (12 miliard korun).

Technologicky by měl veškeré informace zajistit právě General Electric, nabyté zkušenosti by pak firma mohla aplikovat i v dalších projektech. „Následující dekáda je důležitá pro přechod z tradiční ekonomiky na ekonomiku digitální. A společnosti nemohou těmto výzvám čelit samy,“ řekl ředitel společnosti Huawei William Xu.

Hlavními cíli chytré výroby je především přechod k takzvanému Průmyslu 4.0. Tento koncept z roku 2013 staví na automatizaci opakujících se výrobních procesů, které byly dodnes zastávány lidmi. Důležitým prvkem vize je také propojení internetu věcí, internetu služeb, digitální ekonomiky a kyber-fyzikálních systémů. V praxi to znamená, že by došlo k elektronickému propojení jednotlivých strojů a dílů, což umožní celý proces sledovat a řídit na dálku.

Huawei se o revoluci ve své výrobě pokouší z pozice třetího největšího výrobce telefonů. V minulém roce prodal přes milion kusu svých zařízení, celkem okupuje sedm procent světového trhu. Před ním se nachází pouze velikáni Apple a Samsung. V současné době čínská firma zaměstnává přes 170 tisíc lidí.

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah