Hutě Poldi opět nabírají zaměstnance, výrobu obnoví v červenci | E15.cz

Hutě Poldi opět nabírají zaměstnance, výrobu obnoví v červenci

Poldi
Poldi
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V kladenské Poldi už zaměstnanci opravují provozy, výroba začne asi v červenci, a to v jedné z kováren. Naplno by měla huť pracovat zřejmě během srpna. V podniku zůstalo asi 160 zaměstnanců, další, kteří odešli, mají také šanci se vrátit, některé z nich kontaktuje podnik například telefonicky. Výroba v podniku stojí zhruba půl roku.

V polovině června dostali zaměstnanci část dlužných mezd, a to za leden a únor. „Příští měsíc by měli dostat výplaty za červen a březen,“ uvedl předseda základní odborové organizace Poldi hutě Jozef Kónya a dodal, že podobně ke každé další výplatě dostanou peníze za zbývající dlužné měsíce.

Opravy a údržbářské práce se podle předsedy odborové organizace týkají všech provozů, je třeba také například vyměnit elektroinstalace a některé součástky ve strojích. Poptávka je zde hlavně po kvalifikovaných pracovnících.

Podnik prochází reorganizací, návrh její podoby nedávno předložila společnost krajskému soudu, který ji povolil. Zároveň soud několik měsíců řešil insolvenční řízení firmy kvůli několikamilionovým dluhům například za energie či materiál. V květnu se podařilo sehnat investora a podepsat s ním smlouvy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah