Kolínská TPCA má víc zakázek. Bude příjímat zaměstnance | E15.cz

Kolínská TPCA má víc zakázek. Bude příjímat zaměstnance

Citroen C1 na výrobní lince kolínské automobilky
Citroen C1 na výrobní lince kolínské automobilky
• 
ZDROJ: TPCA

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilka TPCA v Kolíně chce do června přijmout 350 agenturních zaměstnanců. Dostala více objednávek, než předpokládala, a zrychluje linku, uvedl to tiskový mluvčí TPCA Radek Kňava. V okrese Kolín byla v březnu nejvyšší nezaměstnanost ve Středočeském kraji, a to 8,9 procenta.

Automobilka loni změnila systém výroby, místo tří výrobních týmů má pouze dva a střídají se ranní a noční směna od pondělí do čtvrtka. Z firmy odešlo asi 500 lidí, z toho 350 jich využilo systém dobrovolných odchodů, v jehož rámci automobilka nabídla odstupné závislé na odpracované době. Nově se firma chystá přijmout agenturní zaměstnance.

„Půjde zatím o agenturní zaměstnance, kteří se časem mohou stát zaměstnanci kmenovými. Nášim cílem je nabírat lidi z regionu,“ řekl Kňava. Průměrný hrubý plat těchto agenturních zaměstnanců bude po prvních třech odpracovaných měsících s příplatky 24 600 korun. Souvislost mezi nabíraním nových zaměstnanců a přípravou nového modelu firma nepotvrdila. Průměrná mzda na dělnických pozicích byla loni v TPCA 29 tisíc korun. Po letošním kolektivním vyjedávání se většině zaměstnanců zvedla tarifní mzda o 490 korun.

Automobilce TPCA loni meziročně klesl zisk před zdaněním o 50 milionů na 320 milionů korun. Z automobilky v roce 2012 vyjelo 215 tisíc aut, což bylo meziročně o pětinu méně. Tržby společnosti meziročně klesly o 14 procent na více než 34,1 miliardy korun.

Největší zájem bylo loni o vůz Toyota Aygo s 517 prodanými auty, následoval Citroën C1 s 463 a Peugeot 107 s 200 auty. Většina vyrobených vozidel směřovala na zahraniční trhy. Nejlépe se prodávaly ve Velké Británii, kam směřovalo 22 procent produkce. Následovala Francie a Nizozemsko s 15 procenty. Firma už dříve potvrdila přípravu nového modelu, zatím však neprozradila termín uvedení na trh.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.