Koncern ZKL zvýšil tržby o čtvrtinu na 442 milionů. Díky cizině | E15.cz

Koncern ZKL zvýšil tržby o čtvrtinu na 442 milionů. Díky cizině

Ředitel společnosti ZKL Jiří Prášil.
Ředitel společnosti ZKL Jiří Prášil.
• 
ZDROJ: CTK

try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Strojírenský koncern ZKL Group letos v prvním čtvrtletí zvýšil tržby o 27 procent na 442 milionů korun. Za růstem jsou podle generálního ředitele skupiny Jiřího Prášila zvýšené prodeje ložisek v zemích jižní Ameriky, zejména v Argentině a v Indii. Letos koncern plánuje obrat 1,798 miliardy korun a provozní výsledek 114 milionů korun.

Trend růstu brněnského výrobce ložisek je podle Prášila v souladu s celkovým oživením průmyslu v České republice. „Podle stavu evidovaných objednávek očekáváme, že tento trend by mohl pokračovat i ve druhém čtvrtletí letošního roku,“ uvedl Prášil.

„Provozní výsledek naší skupiny byl oproti stejnému období loňského roku téměř čtyřnásobný a dosáhl hodnoty38 milionů korun a produktivita vzrostla o 24 procent,“ sdělil Prášil. Management a zaměstnanci skupiny na základě dosažených výsledků mohou podle něj v letošním roce očekávat zvýšení mezd v rozsahu od čtyř do šesti procent.

ZKL je největším výrobcem velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Zboží vyváží do téměř 80 zemí světa. Provozní zisk skupiny stoupl loni na 55 milionů korun, což je čtyřiceti osmiprocentní růst proti předchozímu roku. Loni investovala skupina do výroby 368 milionů korun.

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.