Kovosvit MAS proniká na západní trhy, chce expandovat ve Švýcarsku | E15.cz

Kovosvit MAS proniká na západní trhy, chce expandovat ve Švýcarsku

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Kovosvit

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pro slévárnu Kovosvit MAS jsou hlavními exportními partnery Německo, Švýcarsko a Anglie. Mezi její významné zákazníky také patří přední švédský výrobce elektrospotřebičů nebo švýcarský podnikatel, který si nechal na zakázku vyrobit odlitky, které byly hlavní součástí stroje k vyzvednutí vraku lodi Costa Concordia. Pro další rozšíření výroby je ale velkým problém nedostatek technicky vzdělaných pracovníků.

„Slévárna Kovosvitu MAS se v současné době na celkových tržbách firmy podílí více než 20 procenty,“ říká obchodní ředitel slévárny Jan Kočvara.

„V roce 2009 přišla do slévárenství těžká krize, která zavřela hodně sléváren nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Všem nám spadly tržby až o 50 procent. Nám se již v průběhu krize podařilo rozšířit výrobu na pět hlavních odvětví, které mimo strojařiny tvoří výrobci převodovek, zemědělská technika, energetika a automatické linky. V roce 2011 jsme tak byly opět v zisku,“ vysvětluje dále obchodní ředitel.

Podle obchodního ředitele je pro české slévárenství důležitou exportní zemí Švýcarsko, kde v současné době fungují pouze několik sléváren. Navíc, náklady na marketing jsou zde minimální. „Švýcarsko je malá země a dobré reference o kvalitě český odlitků se tady rychle šíří. Nyní tam máme patnáct odběratelů v oblasti strojírenské výroby. Do budoucna předpokládáme, že toto číslo ještě navýšíme,“ říká Jan Kočvara.

Dalším stabilním odběratelem je Rusko. Přestože je tradiční silnou slévárenskou velmocí, tak již od roku 2011 se kovosvitské slévárně daří své odlitky dodávat stabilnímu zákazníkovi v segmentu výroby armatur.

Kovosvit MAS rozšiřuje byznys

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah