Levná ropa srazila zisk BP. Firma omezí investice | e15.cz

Levná ropa srazila zisk BP. Firma omezí investice

Severomořská těžební plošina BP Andrew
Severomořská těžební plošina BP Andrew
• 
ZDROJ: BP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk britské ropné společnosti BP se ve třetím čtvrtletí propadl na 46 milionů dolarů (1,1 miliardy korun), zatímco o rok dříve činil 1,29 miliardy dolarů. Firma uvedla, že příčinou je levná ropa a dodala, že ještě více omezí své investiční plány. Celkové tržby firmy se snížily na 55,9 miliardy dolarů z 94,8 miliardy před rokem.

Průměrná cena severomořské ropy Brent se podle propočtů BP ve třetím čtvrtletí snížila na 50 dolarů za barel z více než 100 dolarů za barel ve stejném loňském období.

BP nyní předpokládá, že bude mít letos kapitálové výdaje kolem 19 miliard dolarů. Dříve je přitom firma odhadovala na téměř 20 miliard dolarů.

Výprodej kvůli nehodě nekončí

Firma rovněž uvedla, že její náklady související s havárií ropné plošiny Deepwater Horizon v Mexickém zálivu z roku 2010 dosáhnou zhruba 55 miliard dolarů. To představuje o něco vyšší částku, než se dříve odhadovalo.

BP již od havárie prodala majetek v hodnotě téměř 50 miliard dolarů. Nyníuvedla, že v příštím roce počítá s prodejem dalších aktiv v hodnotě tří až pěti miliard dolarů.

Akcie BP

Írán hladově vyhlíží Evropany. Poslední uzavřená velká ekonomika se otvírá světu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery