Linde MH přesune do Česka výrobu „ještěrek“ | e15.cz

Linde MH přesune do Česka výrobu „ještěrek“

Vysokozdvižný vozík Linde
Vysokozdvižný vozík Linde
• 
ZDROJ: Linde MH
Jan Šindelář

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá společnost Linde Material Handling, která se zaměřuje na manipulační stroje, se rozhodla přenést svou výrobu těžkých vysokozdvižných vozíků z Walesu do České republiky. Zprávu přinesl server Patria.cz a deníku E15 ji potvrdil mluvčí české pobočky Linde MH, která patří do skupiny německé firmy KION Group.

Akce je součástí restrukturalizace celé skupiny a je vedena snahou snížit náklady. Společnost ve waleském městečku Merthyr Tydfil propustí zhruba dvě stovky tamních zaměstnanců. Výroba vozíků v České republice by se měla rozbíhat postupně v následujících měsících, naplno by měla běžet od října.

Přesné místo výroby v českých zemích ani další podrobnosti firma zatím neuvedla. Pro přesun se prý ale rozhodla po dlouhých měsících konzultací. KION Group zahrnuje vedle Linde dalších pět značek: STILL, Fenwick, OM STILL, Baoli a Voltas. Skupina sama sebe označuje za lídra evropského trhu průmyslové manipulační techniky. KION Group zaměstnává přes 21 tisíc lidí, v roce 2012 vykázala tržby 4,7 miliardy eur.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery