Nájemce státního pivovaru Vyškov bude mít jen jednoho majitele | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Nájemce státního pivovaru Vyškov bude mít jen jednoho majitele

Nájemce státního pivovaru Vyškov bude mít jen jednoho majitele
Pivovar Vyškov
• 
ZDROJ: pivovyskov.cz
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Za státní pivovar bývá považován pouze českobudějovický Budvar, v Česku ale existuje ještě jeden, a to pivovar v jihomoravském Vyškově. Krachu se pivovar, jehož privatizaci brání nevyjasněné podmínky církevních restitucí, před čtyřmi lety vyhnul díky pronájmu. Majitelé firmy CBIC, která jej má pronajatý, se ale rozešli v názorech na řízení. Výsledkem sporů je, že nájemce pivovaru bude mít jednoho majitele.

„Podíl ve sdružení, které provozuje pivovar Vyškov a zároveň vlastní i část CBIC, jsem prodal počátkem letošního roku,“ řekl spoluzakladatel a pivovarský expert Miloš Hrabák.

„Po více než dvouletém provozování pivovaru, kdy jsem byl členem představenstva i ředitelem pivovaru, došlo k názorovému rozkolu s majoritním akcionářem Jiřím Kopencem ohledně dalšího směřování pivovaru. Důsledkem bylo, že jsem ztratil jakýkoli vliv na rozhodování a chod firmy,“ dodal Hrabák. Logickým krokem pak bylo, že jako minoritní spoluvlastník odešel z pozice ředitele a zároveň požádal o uvolnění z funkce člena představenstva.

Pivovar vlastní státní firma Jihomoravské pivovary jako poslední aktivum po privatizacích v 90. letech. CBIC vyhrála pronájem ve výběrovém řízení vypsaném před čtyřmi lety. Výstav pivovaru tehdy činil pouhých 15 tisíc hektolitrů, pod novým nájemcem ale začal postupně růst.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!