Německá RWE vypne tři elektrárny. Kvůli nízkým cenám | E15.cz

Německá RWE vypne tři elektrárny. Kvůli nízkým cenám

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CEPS

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá energetická skupina RWE hodlá omezit nebo zastavit provoz dalších tří uhelných elektráren. Firma tak v období od roku 2015 do začátku roku 2017 sníží celkový výkon svých elektráren o zhruba 1000 megawattů, pokud se nezmění podmínky na trhu.

RWE se podobně jako další německé energetické podniky dostala pod tlak kvůli rekordně nízkým velkoobchodním cenám a prudkému růstu nabídky elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma již od začátku loňského roku po celé Evropě dočasně či trvale odstavila elektrárny s celkovým výkonem 12 600 megawattů.

RWE loni hospodařila s čistou ztrátou 2,76 miliardy eur, tedy téměř 77 miliard korun po zisku 1,31 miliardy eur v předchozím roce. Vykázala tak první celoroční čistou ztrátu od roku 1949. RWE je druhým největším energetickým koncernem v Německu. V České republice zajišťuje dodávky zemního plynu a elektřiny pro 1,7 milionu konečných zákazníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.