Německá vláda bez námitek schválila prodej divize RWE Rusům | E15.cz

Německá vláda bez námitek schválila prodej divize RWE Rusům

RWE
RWE
• 
ZDROJ: RWE

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá vláda schválila prodej divize německé energetické společnosti RWE pro těžbu ropy a plynu skupině investorů vedené ruským miliardářem Michailem Fridmanem. Skupina Letter One se v březnu s RWE dohodla, že za převzetí divize DEA zaplatí 5,1 miliardy eur, což je 142 miliard korun.

Berlín transakci schválil navzdory napjatým vztahům s Moskvou, které jsou důsledkem postupu Ruska v ukrajinské krizi. Německé ministerstvo hospodářství uvedlo, že transakce byla důkladně přezkoumána a nebyly vůči ní vzneseny žádné námitky. Vláda podle ministerstva předpokládá, že transakce nebude mít vliv na bezpečnost dodávek ropy a plynu.

RWE hodlá využít příjem z prodeje divize DEA zejména ke snížené svého dluhu. Firma už loni oznámila, že se rozhodla zanechat aktivit v produkci ropy a zemního plynu.

190 licencí na průzkum

DEA vlastní podíly ve zhruba 190 licencích na průzkum a rozvoj ložisek ropy a plynu v Evropě, na Blízkém východě a v severní Africe, z nichž některé ale nic neprodukují a potřebují rozsáhlé investice. Má kolem 1400 zaměstnanců a na loňském provozním zisku RWE se podílela zhruba devíti procenty.

RWE je druhým největším energetickým koncernem v Německu. V České republice zajišťuje dodávky zemního plynu a elektřiny pro asi 1,7 milionu konečných zákazníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah