Nošovická automobilka Hyundai má nového prezidenta. Dosavadní šéf míří do Soulu | E15.cz

Nošovická automobilka Hyundai má nového prezidenta. Dosavadní šéf míří do Soulu

ČTK

Novým prezidentem závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích na Frýdecko-Místecku se dnes stal Jang Dong-hwan. Dosavadní prezident Tong U-čche, který ve slezské automobilce působil šest let, bude dál pracovat ve vedení společnosti Hyundai v jihokorejském Soulu.

Jang Dong-hwan pracuje pro Hyundai Motor Company od roku 1985. "V letech 2000 - 2003 pracoval jako auditor ve vedení společnosti v Soulu a následně se věnoval strategickému plánování a rozvoji výroby. V posledních letech se jeho specializací stala oblast hnacích soustav vozidel - motorů a převodovek," uvedla Martina Houšková z automobilky Hyundai.

Hyundai vyrábí v Nošovicích ročně přes 350 tiíc automobilů. Od listopadu 2008 už tam vyprodukovala více než dva miliony vozů. Zaměstnává zhruba 3300 lidí, dalších asi 7000 lidí pracuje pro její subdodavatele. Loni jí vzrostl zisk o 2,97 miliardy korun na 8,47 miliardy korun a tržby o 17,1 miliardy na 142,75 miliardy korun.

Autor: ČTK
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!