Novinka pro Kolín. Peugeot odhalil model 108 | E15.cz

Novinka pro Kolín. Peugeot odhalil model 108

Novinka pro Kolín. Peugeot odhalil model 108
Automobilka Peugeot 14. února představila nový Peugeot 108, který se má vyrábět od května v automobilce TPCA v Ovčárech u Kolína.
• 
ZDROJ: čtk

ČTK
nos

Automobilka Peugeot představila nový model 108, který se bude vyrábět od května v automobilce TPCA v Ovčárech u Kolína. Nový městský mini vůz bude k dostání v provedení hatchback nebo s otevřenou střechou.

Na trhu se nový mini vůz objeví v létě stejně jako nová generace sesterských modelů Citroen C1 a Toyota Aygo. Peugeot 108 nahradí původní Peugeot 107, který se v TPCA vyráběl s jednou zásadnější modernizací od roku 2005.

„Na výběr jsou různé typy osobních úprav na míru, varianty vzhledu interiéru, počet dveří nebo barvy,“ uvedla automobilka. V souvislosti s náběhem výroby nových vozů chystá automobilka nábor nových zaměstnanců a rozšíření výroby.

Nový model je vybaven například kamerou pro snadné couvání, automatickou klimatizací nebo bezklíčovým odemykáním a startováním. Nový městský vůz se bude vyrábět ve dvou verzích karoserie jako hatchback Peugeot 108 a jako vůz s otevřenou střechou Peugeot 108 Top. Řidič bude mít možnost nastavit otevření střechy do libovolné polohy, například jen nad předními nebo nad všemi čtyřmi sedadly.

Automobilka Peugeot 14. února představila nový Peugeot 108, který se má vyrábět od května v automobilce TPCA v Ovčárech u Kolína.Automobilka Peugeot 14. února představila nový Peugeot 108, který se má vyrábět od května v automobilce TPCA v Ovčárech u Kolína.Autor: čtk
Na trhu se nový mini vůz objeví v létě

Kompletní obměna

Autmobilka TPCA v Ovčárech u Kolína připravuje obměnu všech vozů. Peugeot i Citroen už potvrdily, že nové generace svých modelů představí na ženevském autosalonu začátkem března.

Největším konkurentem trojčat z Kolína je model Citigo ze Škody Auto, který se vyrábí v Bratislavě spolu s modely VW Up a Seat Mii. Citigo patří první příčka na trhu s 209 prodanými vozy za leden. TPCA dohromady prodala 32 vozů. Ve třídě mini vozů se letos v lednu prodalo celkem 361 aut, což je o jeden vůz méně než loni.

Automobilka TPCA v Kolíně
TPCA vykázala za rok 2013 neauditovaný zisk po zdanění přibližně 170 milionů korun. Je to asi o 13 procent méně než v roce 2012.
Firma loni vyrobila zhruba 185 tisíc vozů, což je meziročně o 14 procent méně. Letos chce TPCA podle stávajících odhadů vyrobit asi 210 tisíc aut.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!