Novinka z Kolína. PSA bude s Toyotou vyrábět v Česku novou generaci minivozů | E15.cz

Novinka z Kolína. PSA bude s Toyotou vyrábět v Česku novou generaci minivozů

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Spolupráce Toyoty a PSA trvá. Navíc s novou generací minivozů počítá i s Kolínem. Kapacita zdejší automobilky je až 300 tisíc vozů.

Francouzská automobilka PSA bude nadále spolupracovat s japonskou Toyotou na minivozech a jejich společný podnik TPCA se sídlem v Kolíně vyvine a bude vyrábět jejich novou generaci. Řekl to v rozhovoru pro německý magazín Auto Moto und Sport generální ředitel PSA Philippe Varin.

„Ano, příští generaci minivozů budeme znovu společně vyvíjet a vyrábět v České republice,“ řekl Varin. Na trzích a v médiích se objevily dohady, že PSA bude kvůli svým finančním problémům omezovat a rušit společné podniky s jinými automobilkami. PSA již rozpustila společný podnik s BMW na komponenty.

V Kolíně se od roku 2005 vyrábějí modely Toyota Aygo, Citroën C1 a Peugeot 107. Kapacita závodu je více než 300 tisíc vozů ročně. TPCA ale v posledních letech omezila výrobu na zhruba 200 tisíc vozů ročně, což může podle médií souviset s jejich vývojovou zastaralostí. Výroba automobilů tak prý ve středočeském městě zůstane nejméně dalších pět až osm roků.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.