NWR začíná prodávat. Miliardář Otava má zájem o koksovnu | E15.cz

NWR začíná prodávat. Miliardář Otava má zájem o koksovnu

důl, uhlí
důl, uhlí
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý spolumajitel OKD a vlastník obchodní firmy Metalimex, Petr Otava, se uchází o Ostravsko-karvinské koksovny OKK. Ty nabízí k prodeji mateřská firma NWR Zdeňka Bakaly a jeho společníků. Kromě Otavy není zatím znám žádný uchazeč o koksovny.

„Mohu potvrdit, že se tendru na OKK účastním, nabídku na ně podává společnost MTX CZ, mateřská firma Metalimexu. O kupci by mělo být rozhodnuto do konce července a do konce srpna chce prodávají NWR celý obchod vypořádat,“ řekl Otava serveru Aktuálně.cz.

Otava patří s Viktorem Koláčkem a Janem Przybylou k původním privatizátorům OKD. Před lety doly s dalšími aktivy prodali Bakalovi.

Vývoj ceny akcií NWR na pražské burze

Graf 5. 7. 2013. Autor: nosek.mn@gmail.com

NWR se prodejem koksoven pokouší řešit potíže, způsobené propadem trhu s uhlím. Firma už oznámila, že kromě OKK nabízí na prodej důl Paskov a podle slov šéfa polské těžařské firmy JSW Jaroslawa Zagorowského hledá NWR kupce také na rozvojový projekt zatím nevyužívaného polského dolu Debiensko.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.