Obrat Jablotronu vzrostl o desetinu, dosáhl 2,5 miliardy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Obrat Jablotronu vzrostl o desetinu, dosáhl 2,5 miliardy

Obrat Jablotronu vzrostl o desetinu, dosáhl 2,5 miliardy
Jablotron
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro

ČTK

Skupina Jablotron, která vyrábí zabezpečovací zařízení, loni dosáhla obratu kolem 2,5 miliardy korun. Znamená to zhruba desetiprocentní nárůst oproti roku 2014. Obrat skupiny je rekordní. Divize alarmů měla sama obrat ve výši 1,8 miliardy. Výsledky jsou ještě před auditem.

„Obratový nárůst je daný rozšířením našeho záběru a portfolia výrobků, které uvádíme na trh,“ uvedl ředitel společnosti Jablotron Alarms David Beneš. Stejným způsobem chce skupina růst i v letošním roce. Daří se jí zejména v zemích Evropské unie. Konkrétně jde o Německo, Rakousko, Švýcarsko a země Beneluxu. Firma roste i v Itálii, Portugalsku a Španělsku, kde dělá i technickou podporu svých služeb.

Jablotron se dál rozrůstá. Letos koupil podíl ve vývojářské společnosti eMan, která patří mezi přední české dodavatele mobilních řešení. Hodnota transakce je v řádu desítek milionů korun.

Hlavním důvodem spojení je podle nich zejména posílení spolupráce na vývoji společných produktů. Společnost eMan bude prozatím nadále působit na trhu jako samostatný subjekt, Jablotron v ní bude mít 45procentní podíl.

Přečtěte si rozhovor s majitelem Jablotronu:

Součástí smlouvy je ale i opce, na jejímž základě může Jablotron získat ve společnosti majoritu. „Naše zařízení lze ovládat skrze mobilní aplikace dlouhá léta. Chceme ale spojovat technologie, které uživateli zjednoduší a zkomfortní život,“ uvedl Beneš.

Jablotron vznikl v roce 1990 a zaměřuje se na vývoj a prodej elektronických zabezpečovacích a signalizačních zařízení, poskytuje i bezpečnostní služby. Největší firmou holdingu je Jablotron Alarms.

Do skupiny patří ještě výrobce komunikační techniky Jablocom, poskytovatel služeb bezpečnostního centra Jablotron Security, výrobce elektronických systémů JabloPCB, poskytovatel služeb pro monitorovací centra Jablonet a distributor pro Slovensko Jablotron Slovakia. Loni do skupiny přibyla nová společnost Jablotron Projects. Firma, která zaměstnává téměř 500 lidí, letos otevřela vlastní centrum ve španělském Vigu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!