Opel kvůli odchodu z ruského trhu omezí výrobu v Německu | E15.cz

Opel kvůli odchodu z ruského trhu omezí výrobu v Německu

Zaměstnanec továrny Opel v Bochumi kráčí na svoji poslední směnu
Zaměstnanec továrny Opel v Bochumi kráčí na svoji poslední směnu
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka Opel omezí výrobu ve dvou domácích továrnách, a to kvůli odchodu z ruského trhu a pomalému růstu poptávky v Evropě. Oznámila to dnes firma, která je součástí největší americké automobilky General Motors (GM).

Ruský automobilový trh těžce zasáhl pokles ruské ekonomiky, za kterým stojí nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. GM se proto v březnu rozhodla stáhnout značku Opel z ruského trhu a ukončit výrobu ve své petrohradské továrně.

Opel původně plánoval, že v Rusku letos prodá více než 80 tisíc vozů. V prvním pololetí se však jeho prodej na ruském trhu propadl téměř o tři čtvrtiny na zhruba 9000 vozů, napsala agentura Reuters.

Omezení výroby se bude týkat továren v německých městech Eisenach a Rüsselsheim. Automobilka kvůli němu na určitou dobu požádá o státní podporu v rámci programu „Kurzarbeit“, kterým se vláda snaží přimět firmy, aby nahrazovaly propouštění zaměstnanců pouhým zkracováním jejich pracovní doby. V Eisenachu by se tato žádost měla týkat zhruba 25 pracovních dnů a v Rüsselsheimu 15 pracovních dnů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah