Padající ceny elektřiny a plynu připravily Lumius o 15 procent tržeb | E15.cz

Padající ceny elektřiny a plynu připravily Lumius o 15 procent tržeb

stu, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnosti Lumius, která dodává elektřinu a plyn velkoodběratelům, za tři čtvrtletí letošního roku meziročně klesly tržby o necelých 15 procent na 4,1 miliardy korun. Výsledek hospodaření Lumius nesdělil.

"Velkoobchodní cena elektřiny i plynu je stále nízko, proto jsou tržby o něco nižší. Dodané objemy v obou komoditách ale neklesají, naopak je lehce navyšujeme. Tento trend by měl vydržet do konce letošního roku," uvedl ředitel společnosti Miloň Vojnar.

Tržby za celý rok podle něj společnost odhaduje kolem šesti miliard korun, to je zhruba o půl miliardy korun méně než loni. Loni dokázal Lumius vydělat před zdaněním 77,6 milionu korun. O rok dříve to bylo 156 milionů korun.

Podle informací Operátora trhu s elektřinou (OTE) kupovalo na konci září v ČR od Lumiusu elektřinu asi čtyři tísce odběratelů a plyn 1860 odběratelů. Odběratelů elektřiny meziročně přibylo zhruba o 500, počet odběratelů plynu stagnoval.

Lumius vznikl v roce 2002. Mezi jeho odběratele patří například ministerstvo pro místní rozvoj, Zlínský kraj, Kofola, Spolchemie, VUT v Brně či Správa Pražského hradu. Elektřinu a plyn firma nabízí také na Slovensku.

Firma letos spustila druhou lokální distribuční soustavu. První Lumius vlastní a provozuje od roku 2011 ve středočeském Králově Dvoře, druhou má nyní v Borohrádku ve východních Čechách, kde opravil nefungující trafostanici.

Autor: stu, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah