Penta možná prodá část Aero Vodochody | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Penta možná prodá část Aero Vodochody

Penta možná prodá část Aero Vodochody
Výrobní hala Aero Vodochody (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

ČTK

Penta Investments možná nabídne k prodeji výrobní část největšího tuzemského producenta letadel a letecké techniky. Skupina se prý ve spolupráci s poradenskou společností Deloitte chystá oslovit potenciální kupce, jak uvedl internetový deník Insider. Podle něj ale Penta ještě není pevně rozhodnutá, že část Aera skutečně prodá.

Penta převedla výrobní činnosti Aera do nově založené firmy Aero Vodochody Aerospace, kterou chce nabídnout k prodeji. Nevýrobní činnosti, tedy mimo jiné provoz vodochodského letiště, zůstávají v původní společnosti, kterou si Penta stále chce ponechat.

„Do konce roku chceme otestovat trh a zjistit, zda dostaneme za Aero odpovídající nabídku. Považujeme ho za úspěšnou firmu, protože má nyní zajištěné dlouhodobé kontrakty na osm až deset let dopředu,“ řekl Insideru mluvčí Penty Martin Danko. „Prodávat ovšem nemusíme nutně, takže není jisté, že z Aera v dohledné době opravdu odejdeme. Definitivně se rozhodneme podle odezvy na trhu.“

Ohledně budoucnosti výrobní části Aera by si vedení Penty chtělo udělat jasno ještě letos. S dokončením případného prodeje před koncem roku ale nepočítají.

Penta koupila Aero Vodochody od státu v roce 2007 za tři miliardy korun. Od vstupu Penty do společnosti do loňského roku dosáhl celkový kumulovaný zisk Aera 1,8 miliardy korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!