Peugeot Citroën a Dongfeng mohou postavit další továrnu v Číně | E15.cz

Peugeot Citroën a Dongfeng mohou postavit další továrnu v Číně

Peugeot
Peugeot
• 
ZDROJ: CTK/AP

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzský výrobce automobilů PSA Peugeot Citroën a jeho čínský partner Dongfeng Motor Group získali povolení úřadů k výstavbě čtvrté společné továrny v Číně. Nový závod by měl zvýšit výrobní kapacitu společného podniku Dongfeng Peugeot Citroën Automobile (DPCA) o 300 tisíc vozů ročně.

„S touto čtvrtou továrnou se výrobní kapacita DPCA vyšplhá na 1,1 milionu vozidel (ročně),“ uvedla společnost PSA, která se letos dohodla na kapitálovém propojení s firmou Dongfeng. Posílení vzájemné spolupráce má ztrátové francouzské automobilce pomoci snížit její nadměrnou závislost na evropském trhu.

V dubnu akcionáři PSA na valné hromadě schválili zvýšení kapitálu o tři miliardy eur (82 miliard korun). K němu přispějí Dongfeng a francouzský stát, kteří tak získají v PSA po 14 procentech. PSA je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. V České republice má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.