Philip Morris ČR hlásí růst pololetního zisku na 1,1 miliardy | E15.cz

Philip Morris ČR hlásí růst pololetního zisku na 1,1 miliardy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kutnohorský výrobce tabáku Philip Morris ČR si v pololetí meziročně polepšil. Čistý zisk vzrostl o 23,4 procenta na 1,1 miliardy korun. Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšily o 6,2 procenta na 6,4 miliardy korun. Výsledky ovlivnil pozitivní vývoj měnového kurzu a nižší provozní náklady.

Tržby se firmě zvýšily také v důsledku příznivého vývoje cen, vyššího objemu prodejů a míry zastoupení jednotlivých značek v prodejích v České republice a na Slovensku. Nárůst tržeb byl částečně eliminován nižším objemem vývozů jiným společnostem ve skupině Philip Morris Internationl (PMI). Při vyloučení vlivu měnového kurzu konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH v porovnání s předchozím rokem vzrostly o 2,1 procenta.

Konsolidovaný čistý zisk při vyloučení měnového kurzu stoupl o 20,8 procenta. Tržní podíl poklesl o 3,3 procentního bodu v ČR, na Slovensku vzrostl o jeden procentní bod. Objem domácího odbytu vzrostl o pět procent. „Zatímco naše pololetní finanční výsledky pozitivně ovlivnil vývoj cen a zvýšení odbytu v České republice a na Slovensku, nižší vývoz do jiných společností PMI tento vývoj částečně eliminoval,“ uvedl uvedl předseda představenstva a generální ředitel Philip Morris ČR András Tövisi.

Vývoj akcií Philip Morris za dva roky Autor: E15

Výhled pro zbývající část roku podle něj závisí hlavně na změnách ekonomického prostředí, na celkovém poklesu legálního trhu s cigaretami a na míře, do jaké budou spotřebitelé přecházet na produkty s nižším daňovým zatížením.

Philip Morris ČR je největším výrobcem tabákových výrobků v České republice. Zaměstnává přibližně 1100 lidí napříč celou ČR.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah