Pilsen Steel propustí pět set zaměstnanců | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Plzeňské hutě Pilsen Steel propustí skoro všechny zaměstnance

ČTK

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které jsou v konkurzu a od loňského ledna nevyrábějí, propustí skoro 500 zaměstnanců, uvedla Česká televize. Ve firmě tak zůstane zhruba 50 lidí. Insolvenční správce Jaroslav Brož v prosinci řekl, že podnik má koupit strategický výrobní partner z oboru.

„Jde o 477 lidí, ve firmě jich zůstane 47, z toho jediný člověk z výroby a zbytek z administrativy,“ řekla předsedkyně místních odborů Ivanka Smolková. Podle ní dostanou výpovědi po 20. lednu, protože musí uběhnout 30denní lhůta pro nahlášení hromadného propouštění.

Ředitel plzeňského úřadu práce Zdeněk Novotný řekl, že koncem minulého roku obdržel oznámení podniku o hromadném propouštění a potvrdil čísla uvedená Smolkovou. Podle obou souvisí propouštění s novým majitelem podniku. Z podniku lidé odejdou 31. března.

Rok 2020 očima českých ajťáků: Chybí odborníci a prosazuje se umělá inteligence

Do insolvenčního řízení, které začalo loni 19. června, se přihlásilo 87 věřitelů, kterým podnik údajně dluží 9,4 miliardy korun. Insolvenční správce tehdy popřel asi 7,8 miliardy korun včetně pohledávek tří největších věřitelů - ruských bank Vněšekonombanka, VEB Kapital a Mezinárodní investiční banky.

Správce uznal jen malou část, o zbytek se banky soudí v incidenčních sporech. Ani jedna nemá zástupce ve věřitelském výboru, v němž je finanční úřad, Česká správa sociálního zabezpečení a Plzeňská teplárenská. Zajištěného majetku firmy je většina.

Banky spustily velké zeštíhlování. Na pozoru se mají mít hlavně zaměstnanci v Evropě
Věřitelé Pilsen Steel v konkurzu vybrali kupce
Insolvenční správce Pilsen Steel popřel většinu pohledávek

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!