Policejní tendr na bezmála 500 vozů vyhrála Škoda. Hyundai byl dražší | e15.cz

Policejní tendr na bezmála 500 vozů vyhrála Škoda. Hyundai byl dražší

Nové vozy Škoda pro Policii ČR
Nové vozy Škoda pro Policii ČR
• 
ZDROJ: Skoda Auto

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V tendru české policie na 477 osobních aut vyhrála mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Získá rámcovou smlouvu na jejich dodání do konce příštího roku za 244,3 milionu korun. Policie od Škody Auto koupí také 88 osobních vozů pro měření rychlosti za 117,5 milionu korun. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Podle deníku Dnes se jedné ze tří částí většího tendru účastnila také automobilka Hyundai. Za 185 aut ale chtěla o pět milionů korun více než Škoda Auto.

Z 88 osobních vozů vybavených měřicí a záznamovou technikou má být 50 s nižším výkonem motoru a tři s vyšším dodáno do konce letoška. Zbylých 35 aut se slabším motorem chce policie převzít do poloviny příštího roku, vyplývá z věstníku.

Záruka na nové vozy v policejní úpravě bude pět let, nebo 150 tisíc kilometrů. Do soutěže na rychlé vozy s měřicím zařízením se žádný jiný výrobce nepřihlásil.

Policejní prezident Tomáš Tuhý v polovině května řekl, že z osm tisíc aut nyní používaných při výkonu služby potřebuje polovina obměnit do dvou let. Od roku 1993 dodala Škoda policii více než 17 tisíc aut různých modelů a specifikací. V současnosti jsou ve službách Police ČR zastoupeny modely Fabia, Octavia, Superb a Yeti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah