Policie zasáhla proti aktivistům v německé elektrárně, kterou koupil EPH | E15.cz

Policie zasáhla proti aktivistům v německé elektrárně, kterou koupil EPH

Aktivisté protestující proti používání hnědého uhlí v areálu německé elektrárny Schwarze Pumpe.
Aktivisté protestující proti používání hnědého uhlí v areálu německé elektrárny Schwarze Pumpe.
• 
ZDROJ: CTK/imago stock&people

ČTK

Ekologičtí aktivisté protestující proti používání hnědého uhlí pronikli do areálu německé elektrárny Schwarze Pumpe. Proti demonstrantům zasáhla policie, vytlačila je z areálu a některé zadržela. Aktivisté již v pátek obsadili blízký hnědouhelný důl Welzow-Jih. Elektrárnu i důl provozuje švédská společnost Vattenfall, v dubnu se však na jejich převzetí dohodl český Energetický a průmyslový holding (EPH).

Demonstranti v rámci víkendového protestu rovněž zablokovali dodávky uhlí do elektrárny Schwarze Pumpe. Ta proto podle mluvčího Vattenfalu přikročila k omezení produkce, dokud demonstranti neodejdou, informovala agentura Reuters.

Konsorcium tvořené holdingem EPH a jeho finančním partnerem, společností PPF Investments, se v dubnu dohodlo, že koupí německé aktivity Vattenfallu, které zahrnují doly Welzow-Jih, Jänschwalde, Nochten a Reichwalde, elektrárny Jänschwalde, Schwarze Pumpe, Boxberg a jeden blok elektrárny Lippendorf.

Akvizice podléhá schválení ze strany švédské vlády a další obvyklé regulaci. Dokončení transakce se očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.