PPF snížila podíl v EPH na 40 procent, možná se z holdingu nestáhne | e15.cz

PPF snížila podíl v EPH na 40 procent, možná se z holdingu nestáhne

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ppf.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší soukromý holding v české energetice změnil svoji strukturu majitelů. Podíl investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v Energetickém a průmyslovém holdingu (EPH) klesl o necelých 4,5 procenta na nynějších 40 procent.

Média koncem loňska informovala, že PPF svůj podíl 44,44 procenta v EPH prodá zbývajícím akcionářům, podle Lidových novin je ale nyní ve hře i varianta, že by se zachoval současný stav.

Mluvčí EPH Daniel Častvaj deníku potvrdil, že v EPH má nyní 40 procent vedle PPF také finanční skupina J&T s Patrikem Tkáčem a zbylých 20 procent drží šéf EPH Daniel Křetínský.

Před poslední změnou PPF vlastnila 44,44 procenta, skupina J&T a Tkáč měli 37,04 procenta a Křetínský měl 18,52 procenta. Podle dřívějších informací měl Kellner prodat svůj podíl v EPH za zhruba 1,1 miliardy eur (asi 30 miliard Kč).

Energetický a průmyslový holding zahrnuje přes 30 podniků, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem. EPH je největším dodavatelem tepla v Česku a po společnosti ČEZ druhým největším dodavatelem elektřiny v tuzemsku. Na Slovensku je EPH lídrem plynárenského odvětví, působí také v Německu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery