Prodej aut v EU po červencovém poklesu zamířil opět vzhůru | E15.cz

Prodej aut v EU po červencovém poklesu zamířil opět vzhůru

Výroba v TPCA
Výroba v TPCA
• 
ZDROJ: TPCA

ČTK

Odbyt nových osobních automobilů v Evropské unii v červenci zaznamenal první meziroční pokles za téměř tři roky, v srpnu však opět zamířil vzhůru. Vyplývá to z dnešních údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Prodej se v červenci meziročně snížil o 1,4 procenta na 1,124 milionu vozů. Ukončil tak období nepřetržitého růstu, které trvalo 34 měsíců. V srpnu se ale odbyt k růstu vrátil a meziročně stoupl o deset procent na 819 126 vozů.

Od ledna do srpna se prodej nových osobních automobilů v EU meziročně zvýšil o více než osm procent na téměř 9,8 milionu vozů. Růst v prvních osmi měsících roku vykázaly všechny velké trhy.

Mladoboleslavská Škoda Auto od ledna do srpna zvýšila prodej v EU o 6,5 procenta na téměř 421 tisíc vozů. V samotném srpnu její odbyt na unijním trhu meziročně stoupl o zhruba čtyři procenta na téměř 40 tisíc vozů po desetiprocentním propadu v předchozím měsíci.

„Z hlediska podílů jednotlivých značek osobních vozů je na trhu EU patrné trvalé oslabování pozice VW Group (meziroční pokles o více než jedno procento), která však v absolutních číslech zůstává dominantním hráčem na tomto trhu s podílem 23,9 procenta. Velmi dobře si v prodeji osobních vozů vede Škoda; v rámci EU je v tomto roce devátou nejprodávanější značkou,“ uvedl Petr Kymlička z auditorské a poradenské sítě BDO.

Trh v České republice od ledna do srpna vzrostl meziročně o 13 procent, tedy rychleji než EU.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.