Škoda Auto dokončila vyjednávání s odbory, zaměstnanci dostanou přidáno a bonus sto tisíc

Výroba vozů Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Výroba vozů Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Zdroj: Škoda Auto

Škoda Auto zvýší od dubna mzdové tarify o pět procent. Vedle toho dostanou zaměstnanci automobilky v květnu za rok 2023 variabilní bonus 96 tisíc korun a jednorázovou odměnu 4000 korun, vyplývá ze závěrů kolektivního vyjednávání v automobilce. Škoda Auto to v dopisu oznámila zaměstnancům.

Celkem Škoda Auto vyplatí zaměstnancům v průběhu roku na zaručeném a variabilním bonusu a dohodnuté jednorázové platbě v průměru přibližně 170 tisíc korun. Škoda Auto, která je součástí německého koncernu Volkswagen, zaměstnává zhruba 37 tisíc lidí.

Průměrný měsíční výdělek zaměstnanců ve výrobě a na dalších pozicích ohodnocených podle tarifů v loňském prvním pololetí dosáhl 69 500 korun. Zahrnuje tarifní mzdu, bonusy, náhrady i příplatky. Příplatek za práci v noci se zvýší o deset korun na 50 korun za hodinu. Příspěvek na doplňkové penzijní spoření se od dubna zvýší o stokorunu na 1700 korun.

Průměrná mzda v Česku se ve třetím čtvrtletí loňského roku zvýšila meziročně o 7,1 procenta na 42 658 korun.

VIDEO: Nová Škoda Superb

Video placeholde
Nová Škoda Superb • Škoda

Škoda Auto loni celosvětově vyrobila přes 888 tisíc vozů, zhruba o 108 tisíc aut víc než v předchozím roce. Víc než 781 tisíc vyrobených aut připadá na české závody automobilky v Mladé Boleslavi a Kvasinách. Přes 52 tisíc vozů Škoda vyrobila v indických závodech.

Pro vozy mateřského koncernu Volkswagen vyrobila Škoda Auto více než 313 tisíc bateriových systémů pro plně elektrické vozy na platformě MEB a pro vozy s plug-in hybridním pohonem.