Škoda letos prodala již milion aut, výrazně rostl zájem o Superb | e15.cz

Škoda letos prodala již milion aut, výrazně rostl zájem o Superb

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala do poloviny listopadu jeden milion vozů. Tohoto výsledku se firmě podařilo dosáhnout zhruba o měsíc dříve než loni. Automobilka zaznamenala významný růst prodejů u modelu Škoda Superb.

Letošní rok je podle Škodovky třetím v řadě, kdy se jí podařilo dodat více než jeden milion automobilů. Výrazný podíl má na výsledku zvýšený zájem o Superb, kterého se v porovnání se stejným obdobím minulého roku dodalo o 85,2 procenta více. Velký růst dodávek očekává Škodovka i pro příští rok, a to díky uvedení modelu Kodiaq a faceliftu Octavie.

"Aktuálně probíhající rok ukazuje, že Škoda se svou moderní paletou na mezinárodních trzích trvale oslovuje nové skupiny zákazníků," řekl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Největší podíl na milionovém výsledku má Octavia, od ledna do října jich Škodovka na celém světě dodala 361 700 exemplářů. Pozitivní trend prodejů sleduje společnost i u modelu Fabia a Rapid. Fabií firma meziročně dodala o 6,7 procenta více, Rapidu o sedm procent více.

Škoda Auto se snaží vytvářet podmínky pro dlouhodobý růst. Přípravou na něj je projekt Strategie 2025. Mezi hlavní témata projektu patří elektromobilita, digitalizace podniku, produktů a výroby, stejně jako nové služby související s mobilitou nebo rozšířená konektivita.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Škoda Auto zaměstnává v českých závodech zhruba 27 tisíc lidí, z toho 2000 cizinců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah