Škoda se veze na vlně rekordů. Červencové dodávky stouply skoro o pětinu | E15.cz

Škoda se veze na vlně rekordů. Červencové dodávky stouply skoro o pětinu

Výroba Škody Superb
Výroba Škody Superb
• 
ZDROJ: Skoda Auto

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto pokračuje v sérii různých výrobních a prodejních rekordů. V červenci zákazníkům dodala 82 800 vozů, což představuje meziroční navýšení o 18,8 procenta.

Poté, co stanovila historické prodejní maximum za první polovinu roku, ke kterému přispěl i červnový měsíční výrobní rekord, se Škodě nadmíru dařilo i na začátku letních prázdnin. Velký nárůst prodeje zaznamenaly modely Octavia, Rapid, Yeti a Superb. Začátkem října automobilka v Paříži představí novou Fabii, ještě tento měsíc se začne prodávat nová Octavia Scout.

V západní Evropě Škoda dodala zákazníkům 33 400 vozů, což je o 26 procent více než loni v červenci. Na svém největším evropském trhu, v Německu, vzrostly prodeje o 24,4 procenta na 12 tisíc vozů.

Rostl i ruský trh

Ve východní Evropě Škoda v červenci prodala 10 400 vozů, tedy meziročně o 4,1 procenta více. V Rusku, které je pro Škodu třetím největším trhem, se prodalo 7100 aut značky Škoda, což představuje nárůst o 3,8 procenta.

Ve střední Evropě vzrostly dodávky značky zákazníkům o 24,9 procenta na 11 900 vozů. V České republice dodala Škoda v červenci 5600 aut, o 1000 více než loni.

Na svém nejsilnějším trhu, v Číně, mladoboleslavská automobilka zvýšila červencové dodávky o 17,3 procenta na 21 100 vozů.

Provozní zisk největší české automobilky se v prvním pololetí zvýšil o 74,9 procenta na 425 milionů eur, tedy zhruba na 11,7 miliardy korun. Tržby meziročně stouply o 20,3 procenta na rekordních téměř šest miliard eur (asi 165 miliard korun). V prvním pololetí dodala Škoda zákazníkům 522 500 vozů, o 12,5 procenta více než loni ve stejném období.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.