Slovenské družstvo má práva na „perpetuum mobile“ | E15.cz

Slovenské družstvo má práva na „perpetuum mobile“

Slovenské družstvo má práva na „perpetuum mobile“
Unikátní generátor pohání i automobil Titanium
• 
ZDROJ: platinum invests

lem

Generátor na výrobu elektrické energie, který pohání sám sebe. S tímto unikátem přichází španělská společnost Platinum Invests do České republiky, na Slovensko a do Polska. Pro tyto země získala partnera na prodej zařízení – slovenskou společnost Naše Finančné Družstvo (NFD). V případě úspěšného vstupu na trh firmy nevylučují ani výstavbu továrny na výrobu zařízení.

Naše Finančné Družstvo plánuje generátorem vyrábět elektřinu, ale také zařízení prodávat dalším subjektům. „NFD hledalo nejvhodnější technologii, a když se úplnou náhodou podařilo objevit tento patentem chráněný vynález, generátor, který se pohání na bázi magnetů a jejich vzájemně odpudivých protipólů, neváhali jsme a podepsali exkluzivní práva na prodej této technologie pro Slovenskou republiku, Česko a Polsko,“ říká předseda představenstva NFD Martin Cigánek. Jen samotná licence na prodej generátoru stála 600 tisíc eur.

Když o principu zařízení lidé z NFD mluví, vtipkují, že jde o něco jako perpetuum mobile. Generátor funguje na principu magnetických protipólů. Elektrickými impulzy jsou vyvolány odporové síly magnetů v generátoru, které vyvolávají pohyb a tedy nepřetržitou činnost generátoru. Ten pak vyrábí elektřinu do externí sítě i pro svou potřebu. Autor patentu, společnost Platinum Invests, zařízení využívá v rámci svého projektu Titanium také ve dvoustopém vozidlu.

Platinum Invests, která byla založena před deseti lety ve Valencii, působí hlavně v oblastech zpracování odpadů a energetiky z obnovitelných zdrojů. Kromě generátoru a jím poháněného vozidla má patentově chráněný také způsob zpracování rostlinného odpadu formou molekulární disociace, technologii pro čištění moře či biomedicínské výrobky.

Společnost působící na třech kontinentech nevylučuje v případě úspěchu expanze do střední Evropy také účast na vybudování výrobního závodu v této lokalitě.

Autor: lem

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.