Slovensko brzy podepíše miliardovou investici, souviset má s továrnou JLR | E15.cz

Slovensko brzy podepíše miliardovou investici, souviset má s továrnou JLR

Ilustrační foto (továrna JLR v britském Solihullu)
Ilustrační foto (továrna JLR v britském Solihullu)
• 
ZDROJ: JLR

ČTK

Slovensko je před podpisem smlouvy s nejmenovanou nadnárodní společností, která by měla v zemi investovat více než 100 milionů eur (2,7 miliardy korun), řekl zmocněnec vlády pro přípravu a realizaci strategických podnikatelských parků Viktor Stromček. Podle slovenských médií investice souvisí s chystanou výstavbou závodu automobilky Jaguar Land Rover (JLR).

„Firma plánuje vytvořit 200 až 300 přímých pracovních míst a 1100 až 1300 nepřímých míst,“ řekl Stromček. Z jeho vyjádření vyplynulo, že investor na Slovensku dosud nepodnikal.

Společnost umístí svou investici do průmyslového parku v Nitře na jihu země, blízko připravované továrny JLR. Na její výstavbu automobilka plánuje vynaložit 1,4 miliardy eur (37,8 miliardy korun) a za dva roky tam spustit výrobu.

Automobilový průmysl je jedním z hlavních motorů slovenské ekonomiky; země pod Tatrami je v přepočtu na obyvatele největším producentem aut.

Svůj závod má na Slovensku francouzská skupina PSA, korejská automobilka Kia Motors a rovněž německý Volkswagen. Na tyto podniky je navázaná i řada výrobců komponentů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.