Sporten se vrátil k běžkám Artis a je v zisku | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Sporten se vrátil k běžkám Artis a je v zisku

Sporten se vrátil k běžkám Artis a je v zisku
Největší výrobce lyží se přehoupl do zisku. Společnost Sporten v Novém Městě na Moravě, která je největším českým výrobcem lyží, letos vyrobí téměř 180 tisíc párů lyží a snowboardů. Bude to přibližně o pětinu víc než loni. Z celkového objemu bude kolem 90 procent směřovat na zahraniční trhy, převážně do Skandinávie, USA a Japonska. Ještě předloni dosahovaly výsledky hospodaření záporných hodnot. Loni už se ale firma přehoupla do zisku 18 milionů korun při obratu 178 milionů korun. Ve firmě kromě jiných novinek připravují i nové skialpinistické lyže, na jejichž vývoji se podílí česká i slovenská reprezentace
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Novoměstský Sporten loni dodal na trh 200 tisíc párů lyží. Objevily se mezi nimi znovu i běžky značky Artis, které se v této továrně vyráběly za socialismu. V posledních dvou letech navýšil Sporten výrobu o pětinu, stejně jako tržby, které v uplynulém roce činily 260 milionů korun.

Společnost loni vykázala zisk 30 milionů Kč, uvádí dnešní příloha Hospodářských novin. Horší vyhlídky má zatím tento český výrobce lyží na letošek, a to i kvůli špatnému počasí v zimě.

„Výrobcům lyží nejvíce pomáhá zima před Vánocemi. Loni se ale v Alpách kvůli nedostatku sněhu před Vánocemi nelyžovalo,“ řekl deníku generální ředitel Sportenu Ján Hudák. Doplnil, že největší zákazník firmy, Decathlon, o dvě třetiny zredukoval svoji letošní objednávku. Většina dalších zákazníků snížila objednávky alespoň o deset, dvacet procent. Podle Hudáka mají evropští obchodníci ještě plné sklady lyží a dokud je nevyprodají, nebudou objednávat další. Sporten se proto připravuje na to, že zvýší doplňkovou výrobu nábytku.

Největší výrobce lyží se přehoupl do zisku. Společnost
Sporten v Novém Městě na Moravě, která je největším českým výrobcem lyží, letos
vyrobí téměř 180 tisíc párů lyží a snowboardů. Bude to přibližně o pětinu víc než
loni. Z celkového objemu bude kolem 90 procent směřovat na zahraniční trhy,
převážně do Skandinávie, USA a Japonska. Ještě předloni dosahovaly výsledky
hospodaření záporných hodnot. Loni už se ale firma přehoupla do zisku 18 milionů
korun při obratu 178 milionů korun. Ve firmě kromě jiných novinek připravují i nové
skialpinistické lyže, na jejichž vývoji se podílí česká i slovenská reprezentaceNejvětší výrobce lyží se přehoupl do zisku. Společnost Sporten v Novém Městě na Moravě, která je největším českým výrobcem lyží, letos vyrobí téměř 180 tisíc párů lyží a snowboardů. Bude to přibližně o pětinu víc než loni. Z celkového objemu bude kolem 90 procent směřovat na zahraniční trhy, převážně do Skandinávie, USA a Japonska. Ještě předloni dosahovaly výsledky hospodaření záporných hodnot. Loni už se ale firma přehoupla do zisku 18 milionů korun při obratu 178 milionů korun. Ve firmě kromě jiných novinek připravují i nové skialpinistické lyže, na jejichž vývoji se podílí česká i slovenská reprezentaceAutor: ctk

Sporten vyváží až 90 procent produkce do zahraničí. Většinu lyží vyrábí pod značkami svých hlavních odběratelů, mezi které patří Decathlon, K2 a Rossignol. Běžky Artis začal Sporten vyrábět pro firmu Lerko sport, která tuto značku loni koupila. „Zatím jsme na trh dodali tři tisíce běžek artisek a čekáme na odezvu. Letos chceme začít dodávat i sjezdové lyže této značky,“ uvedl Hudák.

Majoritním akcionářem Sportenu je od privatizace Ladislav Adamec, syn bývalého komunistického premiéra. Hudák uvedl, že nemá problém říci, kdo továrnu vlastní, protože se tam pokračuje s výrobou lyží a lidé mají práci.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!