Start nových modelů vytáhl výrobu v kolínské TPCA o desítky procent | E15.cz

Start nových modelů vytáhl výrobu v kolínské TPCA o desítky procent

Výroba v TPCA
Výroba v TPCA
• 
ZDROJ: TPCA

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v letošním prvním pololetí vyrobila 114 694 vozů, což je o 38 procent více než za stejné období loňského roku. Za nárůstem stojí především start výroby nové generace modelů všech tří značek. Do konce letošního roku plánuje továrna vyrobit více než 220 tisíc vozů.

Nové modely značek Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 začal závod vyrábět loni v květnu a od té doby podle automobilky poptávka po nových „minivozech“ vzrůstá. „Nová generace našich modelů nabízí zákazníkům řadu moderních prvků, což jistě přispělo k většímu zájmu o naše modely,“ uvedl prezident TPCA Kenta Koide.

TPCA loni vyrobila 203 tisíc automobilů, hlavními trhy pro ni byly Británie, Francie, Německo, Itálie a Nizozemsko. Za prvních šest měsíců letošního roku vyjelo z TPCA 44 899 vozů Toyota Aygo, 38 350 vozů Peugeot 108 a 31 445 vozů Citroën C1.

Automobilka zvýšila export do Británie

„V první polovině roku vyrobila TPCA 13 procent aut s automatickou převodovkou a také 30 procent s řízením napravo, což pramení ze zvýšených dodávek do Velké Británie, která byla v roce 2014 největším odběratelem v Evropě. K britským zákazníkům putovalo téměř 26 procent automobilů vyrobených v TPCA,“ uvedl mluvčí automobilky Marek Hovorka..

TPCA loni zvýšila meziročně tržby o více než 31 procent na 39,3 miliardy korun. Hospodářský výsledek firmy před zdaněním vzrostl také o více než 31 procent na 366,5 milionu korun. Růst způsobil hlavně začátek prodeje nové generace aut.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah