Strategii Volkswagenu bude mít na starost exšéf konkurenčního Opelu | E15.cz

Strategii Volkswagenu bude mít na starost exšéf konkurenčního Opelu

Volkswagen (ilustrační foto)
Volkswagen (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

V souvislosti s emisním skandálem došlo ve vedení Volkswagenu k další personální výměně. Šéfem strategie německé automobilky se nyní stal Thomas Sedran, který v minulosti řídil konkurenční značku Opel. Volkswagen prochází rozsáhlými personálními změnami v důsledku skandálu kolem falšování výsledků měření emisí naftových vozů.

Sedran je podle agentury DPA dalším vysoce postaveným manažerem, který do Volkswagenu přichází z jiné firmy. Koncern již před deseti dny oznámil, že členkou jeho představenstva se začátkem příštího roku stane Christine Hohmannová-Dennhardtová z konkurenční společnosti Daimler.

Sedran nastoupí do funkce šéfa strategie Volkswagenu 1. listopadu. V letech 2012 až 2013 působil jako prozatímní ředitel Opelu, který je součástí americké automobilky General Motors. Poté se stal šéfem značek Chevrolet a Cadillac v Evropě.

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Největší skandál v osmasedmdesátileté historii Volkswagenu přechodně srazil tržní hodnotu podniku až o třetinu, donutil k odchodu generálního ředitele společnosti a vedl k vyšetřování po celém světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.