Toyota svolává 1,7 milionu vozů kvůli závadám na brzdách | E15.cz

Toyota svolává 1,7 milionu vozů kvůli závadám na brzdách

Toyota Auris (ilustrační foto)
Toyota Auris (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Toyota Motor Europe via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Japonská automobilka Toyota Motor Corporation svolá ke kontrole po celém světě zhruba 1,7 milionu vozů. Důvodem jsou tři možné závady, které se týkají mimo jiné brzdového systému. V Evropě se svolávací akce týká 36 tisíc vozů značky Lexus vyrobených od ledna 2005 do září 2010. Toyota nemá zprávy o tom, že by závady způsobily nějaké nehody nebo zranění.

Mezi kontrolovanými vozy jsou modely Crown Majesta, Crown, Noah, Voxy, Corolla Rumion a Auris a více než desítka luxusních modelů Lexus. Zhruba 1,05 milionu vozidel Toyota svolá na domácím trhu v Japonsku a přibližně 615 tisíc v zahraničí.

U zhruba poloviny všech svolávaných vozů by technici měli vyměnit součástku v hlavním brzdovém válci, což má zabránit úniku brzdné kapaliny. Další problémy se týkají palivového vedení.

Toyota v dubnu svolávala 6,4 milionu aut

Toyota letos v dubnu svolala po celém světě 6,4 milionu vozů, což byla pro ni druhá vůbec největší taková akce. O dva měsíce později ohlásila svolání skoro 2,3 milionu vozidel kvůli možným potížím u airbagů, které zasáhly i konkurenci.

Toyota loni uhájila postavení největšího světového prodejce automobilů. Prodej zvýšila o dvě procenta na 9,98 milionu vozů, a druhý rok v řadě tak v prodeji překonala konkurenční výrobce General Motors a Volkswagen.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah