Toyota zdvojnásobí kapacitu továrny v Petrohradu. Krize ji neodradila | E15.cz

Toyota zdvojnásobí kapacitu továrny v Petrohradu. Krize ji neodradila

Toyota zdvojnásobí kapacitu továrny v Petrohradu. Krize ji neodradila
Nové vozy Toyota
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Japonská automobilka Toyota Motor hodlá do konce roku zdvojnásobit výrobní kapacitu své továrny v ruském Petrohradu na 100 tisíc vozů ročně. Informuje o tom ruský list Vedomosti. Zpráva přichází v době výrazného útlumu na ruském automobilovém trhu, který je důsledkem hospodářské recese v zemi.

Petrohradská továrna v současnosti vyrábí automobily Toyota Camry. V příštím roce by podle listu měla spustit rovněž produkci modelu Toyota RAV4.

Celkový prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku se v období od ledna do září meziročně propadl o třetinu na 1,2 milionu vozů. Podnikatelské sdružení AEB předpokládá, že za celý letošní rok vykáže prodej pokles o 37 procent na 1,57 milionu vozů.

Ruská ekonomika se nyní potýká s negativními dopady prudkého poklesu cen ropy. Hospodářskou situaci navíc komplikují sankce, které na Moskvu uvalily západní země kvůli jejímu postupu v ukrajinské krizi. Hrubý domácí produkt Ruska se ve třetím čtvrtletí meziročně snížil o 4,3 procenta po poklesu o 4,6 procenta v předchozím kvartálu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!